Novinky

KRNAP – Intenzita návštěvnosti 2021

Oproti loňským rokům došlo k mírnému poklesu intenzity návštěvnosti na většině monitorovaných profilů v letní sezóně. Podíl na tom má i nepříznivé počasí. Z hlediska dlouhodobějšího vývoje návštěvnosti se však stále jedná o sezónu s jednou z největších návštěvností, která potvrzuje rostoucí trendy návštěvnosti krkonošských hřebenů.

Špindlerův Mlýn zdražení neplánuje, ostatní skiareály ano

Z důvodu rostoucích nákladů o 5-20% plánuje většina areálů zdražení skipasů, jak uvádí ČKT. Mimo vládní restrikce mají provozovatelé obavy i z nedostatku pracovních sil, z podmínek pro lyžařské školy a školních kurzů. Většina areálů plánuje alespoň mírné zdražení jízdného, Špindl si své ceny zachová.

Průzkum - Cestování bez omezení očekává 35% Čechů

35% Čechů očekává příští rok cestování bez omezení. Větší oblibu by si mělo získat cestování autem. Průzkum vyhodnocuje obavu Čechů ze zahraničních cest kvůli protipandemickým opatřením a komplikacím spojenými s karanténou v zahraničí. Nadále by tak mělo zůstat v oblibě tuzemsko.

Nálepky KRNAP

Krkonošský národní park nyní můžete podpořit zakoupením samolepky. Samolepky je možné získat v informačních centrech Správy KRNAP nebo na eshopu národního parku. Nálepky jsou v hodnotě 1000 Kč, 500 Kč a 100 Kč.

Konference a workshopy

Konference a workshopy z oblasti marketingu, které by vás mohly zajímat.

Trendy sociální sítě

Uživatelé Facebooku se v online aktivitě vrátili do stavu před pandemií. Instagram dominuje ve velikosti publika a v interakcích. Video obsah roste a odkrývá svůj potenciál. ...

Cyklovýzva Špindlerovka

Dne 1.7. jsme spustili soutěž o ceny s názvem Cyklovýzva Špindlerovka. Do soutěže se může zapojit opravdu každý. Plakát ke stažení a tisku naleznete v sekci Dokumenty.

Covid-grafika

Máme pro Vás k dispozici COVID-grafiku. Ta obsahuje celkem devět grafických motivů k současným opatření vlády. Jednotlivé prvky lze v dokumentu posouvat, zvětšovat i mazat. Můžete si je libovolně poskládat dle potřeb ve vašich provozovnách. Vše naleznete v přiloženém dokumentu. Doufáme, že se Vám budou hodit.

3 největší omyly v SEO

Vláda schválila snížení DPH pro ubytovací služby na 10%

Asociace hotelů a restaurací si včera připsala cenné vítězství – vláda v rámci daňového balíčku, který by měl pomoci firmám s následky šíření koronaviru, schválila snížení DPH na ubytovací služby z 15 na 10 procent, tedy opatření, po kterém AHR ČR již dlouho volala. Stejně tak by měla klesnout DPH u dalších služeb. Jakých? přečtěte si více.

KOLO PRO ŽIVOT

Závod Kolo pro život se posouvá na 17.10. Kvůli opatřením vlády byli organizátoři nuceni několikrát akci posunout. Závod, který odstartuje ze Skiareálu Svatý Petr, bude jako zlatý hřeb a finále celé série. Máme se na co těšit. Trasa závodu zatím neni zveřejněna.

Instagram Stories se zvukem nebo bez?

Stories jsou na Instagramu nyní jedním z nejdůležitějších formátů. A proto si velké i malé značky pokládají logickou otázku: „Dělat Stories se zvukem, nebo by to šlo i bez něj?“

Záchranný plán pro cestovní ruch

8.4. Asociace cestovního ruchu znovu apelují na Vládu o podpoře cestovního ruchu. Přečtěte si aktualizovanou verzi záchranného plánu včetně modelů dopadu.

CzechTourism chystá kampaň #světovéČesko

Hotelová komunikace se zákazníkem

Veletrhy cestovního ruchu

Berlínský veletrh cestovního ruchu byl zrušen. Přečtěte si, jak probíhal veletrh Holiday World v Praze.

Trendy v kongresovém cateringu ve zkratce

Trendy a data na sociálních sítí podle Social Bakers

5 trendů hotelového revenue managementu pro rok 2020

Jak na segmentaci na sociálních sítích