Novinky

Covid ubytování má zelenou

Dne 28.8. Evropská komise udělila notifikaci programu COVID – Ubytování. Ministerstvo pro místní rozvoj tak může vyhlásit výzvu. Dotace bude ve výši 100 – 330 Kč za pokoj a noc za období od 14. března do 24. května.

Konference a workshopy

Konference a workshopy z oblasti marketingu, které by vás mohly zajímat.

Nálepky KRNAP

Krkonošský národní park nyní můžete podpořit zakoupením samolepky. Samolepky je možné získat v informačních centrech Správy KRNAP nebo na eshopu národního parku. Nálepky jsou v hodnotě 1000 Kč, 500 Kč a 100 Kč.

Trendy sociální sítě

Uživatelé Facebooku se v online aktivitě vrátili do stavu před pandemií. Instagram dominuje ve velikosti publika a v interakcích. Video obsah roste a odkrývá svůj potenciál. ...

Vláda schálila COVID-ubytování

Dne 20.7. vláda rozhodla o schválení projektu COVID–ubytování, který by měl být přímou dotací pro jednotlivé provozovatele ubytovacích služeb.

Covid nájemné

Speciální dotační program COVID – Nájemné připravilo MPO v reakci na celosvětovou pandemii koronaviru. Určen je podnikatelům, kteří museli kvůli krizovým mimořádným opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách. Je možné žádat od 26. června do 30. září 2020.

Cyklovýzva Špindlerovka

Dne 1.7. jsme spustili soutěž o ceny s názvem Cyklovýzva Špindlerovka. Do soutěže se může zapojit opravdu každý. Plakát ke stažení a tisku naleznete v sekci Dokumenty.

Kalendár akcí léto 2020

Na jaké akce se Vy a návštěvníci Špindlerova Mlýna můžete těšit? 

Budeme velmi rádi, když si plakátek vytisknete a vyvěsíte ve vašich provozovnách. Přikládáme kalendář akcí ve formátu .pdf. 

Zvýhodněné jízdné lanovky

Od června platí zvýhodněné jízdné pro obyvatele Špindlerova Mlýna. Cena za zpáteční jízdenku stojí symbolických 10 Kč (zpáteční). Každé úterý od 13:00. Pro osoby s trvalým pobytem, nutné přeložení OP. Sv.Petr: 14.7., 28.7., 11.8., 25.8. Medvědín: 7.7., 21.7., 4.8., 18.8.

Covid-grafika

Máme pro Vás k dispozici COVID-grafiku. Ta obsahuje celkem devět grafických motivů k současným opatření vlády. Jednotlivé prvky lze v dokumentu posouvat, zvětšovat i mazat. Můžete si je libovolně poskládat dle potřeb ve vašich provozovnách. Vše naleznete v přiloženém dokumentu. Doufáme, že se Vám budou hodit.

3 největší omyly v SEO

Vláda schválila snížení DPH pro ubytovací služby na 10%

Asociace hotelů a restaurací si včera připsala cenné vítězství – vláda v rámci daňového balíčku, který by měl pomoci firmám s následky šíření koronaviru, schválila snížení DPH na ubytovací služby z 15 na 10 procent, tedy opatření, po kterém AHR ČR již dlouho volala. Stejně tak by měla klesnout DPH u dalších služeb. Jakých? přečtěte si více.

Online kampaň ŠM

V pondělí 18.5. jsme spustili online kampaň na podporu ubytovatelů, restaurací, obchodů a celkové návštěvnosti Špindlerova Mlýna. Kampaň je zaměřená na dva segmeny návštěvníků - rodiny a aktivní millenials. Využíváme různé online kanály (Google Adwords, Youtube, Instagram a Facebook) dle zacílení. Hesly kampaně jsou: "Letní sázka na jistotu" a "Otevřená náruč Krkonoš". Online kampaň poběží po dobu tří měsíců. V rádiích od 25.5. také můžete slyšet nové znění pozvánky do Špindlu. Kampaň jsme si nechali zpracovat u profesionální firmy. O výsledcích kampaně Vás budeme informovat po jejím ukončení. 

KOLO PRO ŽIVOT

Závod Kolo pro život se posouvá na 17.10. Kvůli opatřením vlády byli organizátoři nuceni několikrát akci posunout. Závod, který odstartuje ze Skiareálu Svatý Petr, bude jako zlatý hřeb a finále celé série. Máme se na co těšit. Trasa závodu zatím neni zveřejněna.

Snížení DPH na 10% stravovací služby

Od 1.5.2020 platí snížení DPH na 10% pro stravovací služby a podávání nápojů včetně točeného piva (nevztahuje se na jiné alkoholické nápoje nebo tabák). Jídlo s sebou zůstává na 15%. Snížená sazba platí také pro opravu jízdních kol, kadeřnické a holičské služby. Celý seznam naleznete ZDE.

Instagram Stories se zvukem nebo bez?

Stories jsou na Instagramu nyní jedním z nejdůležitějších formátů. A proto si velké i malé značky pokládají logickou otázku: „Dělat Stories se zvukem, nebo by to šlo i bez něj?“

Záchranný plán pro cestovní ruch

8.4. Asociace cestovního ruchu znovu apelují na Vládu o podpoře cestovního ruchu. Přečtěte si aktualizovanou verzi záchranného plánu včetně modelů dopadu.

Vláda zveřejnila plán otevírání provozů

25.5. letní zahrádky - restaurace, hospody, bufety, kavárny 8.6.restaurace, hospody, kavárny (vnitřní prostory), hotely a ubytovací zařízení, sportovní akce do 50 osob

Dezinfekce pro občany Špindlu

CzechTourism chystá kampaň #světovéČesko

Restaurace zůstanou uzavřené do konce nouzového stavu

Některé obchody a restaurace zůstanou uzavřené do konce nouzového stavu, zda-li to bude do 30.4. nebo do 11.5. se rozhodne na jednání vlády v úterý (7.4.). OTEVŘENÍ Úterý 7.4.: venkovní sportoviště pro individuální sport (např. tenisové kurty, golfové hriště); Čtvrtek 9.4. hobbymarkety, stavebniny, železářství, prodejny jízdních kol

Program ANTIVIRUS - aktualizace (31.3.)

ZMĚNA max. výše příspěvku, která bude vypočítávána ze superhrubé mzdy. Režim A - Nucené omezení provozu a karanténa, příspěvek až 39 000 Kč. Režim B - Související hospodářské potíže, příspěvek až 29 000 Kč. Žádost bude možné podat elektronicky od 6.4., podrobnější informace o způsobu podání budou zveřejněny v průběhu tohoto týdne.

Možnost posunutí splatnosti místních poplatků

Souhrn informací pro podnikatele

Vytvořili jsme pro Vás souhrn aktuálních informací týkajících se podnikání v době COVID-19.

Bezúroční půjčka a posun daň.přiznání

Podnikatelé mohou ode dneška žádat bezúročně o částku od půl milionu do 15 milionů korun. Daňové přiznání bude možné odevzdat bez sankce do 1. července.

Zákaz prodeje ubytování v hotelech

Hotely a penziony nemusí být nutně uzavřeny, ale na termíny od 16. do 24. března nesmí prodávat ubytování, tedy přijímat nové rezervace.

Uzavření lyžařských středisek

Uzavření lyžařských středisek, vnitřních sportovišť, wellness,.. Omezení stravovacích zařízení .

Hotelová komunikace se zákazníkem

Veletrhy cestovního ruchu

Berlínský veletrh cestovního ruchu byl zrušen. Přečtěte si, jak probíhal veletrh Holiday World v Praze.

Trendy v kongresovém cateringu ve zkratce

Koho se týká 3. a 4. vlna EET

Zpravodaj Asociace hotelů a restaurací ČR 1/2020

Forum cestovního ruchu 2019 ve zkratce

Trendy a data na sociálních sítí podle Social Bakers

Královehradecký kraj spustí centrálu cestovního ruchu

5 trendů hotelového revenue managementu pro rok 2020

Jak na segmentaci na sociálních sítích